Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Odpowiedzi, arkusze, pytania

Utworzony przez AS, 4 kwietnia 2013 r. o 09:15
godzina 17.07
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasia napisał:
Mi wyszło, że żadne pomieszczenie nie miało równego pola
w takim razie masz źle, bo powinno ci wyjść, że przedpokój i łazienka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A z tym tekstem. WYdaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak słownik poprawnościowy więc książka popularnonaukowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak było 6 to tam był ten słownik poprawnościowy czy książka popularnonaukowa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgodzę się, dla mnie matma była trochę za trudna. Ale temat listu prosty, bo już pisałam kilka wypracowań na ten temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ala napisał:
godzina 17.07
źle, bo 16.59
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karola z 6b napisał:
Jestem z siebie zadowolona. Test jak dla mnie był łatwy. Jeśli chodzi o te 3 zadani z matmy to wyszło mi, że 1. trzeba te kilogramy makulatury razy 20 gr i wychodziło 306, 80 zł. To dzieliłam na 12 zł i miałam 25,56666.... i wychodziło, że kupią 25 sadzonek. 2. Z tymi książkami to 1/3 z 48 to 16, a 2/3 to 32. Teraz tylko dodać 5 i mam 37 książek historycznych. 3. To rozwiązałam na 2 sposoby i zawcze pole wychodziło 17m kwadratowych. Potem 17 x 280 l i miałam 4 tysiące coś tych litrów. Proszę napiszcie jeśli źle!!!
dobrze 4760 litrów chyba ;*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
6-klasistka napisał:
a co było w tym : z czego został zaczerpnięty ten tekst .... to słownik poprawnościowy czy ksiązka popularnonaukowa?
Mi wydaje się, że słownik. WIdać było po tytule w źródle, czyli "Sztuka dobrego pisania i mówienia" czy coś takiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi wyszło tak : 25 sadzonek , 4760 l wody, 37 ksiązek historycznych , w wierszu podmiot mówiący był w 1 i 3 zwrotce , szyfr to 5 , o 16 : 59, dwa razy więcej , równe pola miały przedpokój i łazienka bo po 6 m2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karola napisał:
A z tym tekstem. WYdaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak słownik poprawnościowy więc książka popularnonaukowa.
Jest takie coś. Dotyczy to poprawności językowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a z tym szyfrem jak ? odp. była że 2 ? a ten Jurek to miał teraz zmywanie w czwartek ? i jeszcze, jaka Wam godzina wyszła w tym 17 - 17:07 czy 16:59 ??? a ten tekst o tej Modrzejowej czy coś takiego to był historyczny czy popularnonaukowy czy jakiś tam inny ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szóstoklasistka napisał:
Godzina 16:59 bo 16:40 + 19 min = 16:59
źle ci wyszło bo nie policzyłaś czasu, w którym musieli czekać na przystanku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
6-klasistka napisał:
mi wyszło tak : 25 sadzonek , 4760 l wody, 37 ksiązek historycznych , w wierszu podmiot mówiący był w 1 i 3 zwrotce , szyfr to 5 , o 16 : 59, dwa razy więcej , równe pola miały przedpokój i łazienka bo po 6 m2
I masz dobrze Ja tylko na sadzonkach zawaliłam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szóstoklasistka napisał:
Mi wydaje się, że słownik. WIdać było po tytule w źródle, czyli "Sztuka dobrego pisania i mówienia" czy coś takiego
według mnie książka bo nie wydaj mi się że jest cos takie jak słownik poprawnościowy -.-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja zaznaczyłam ksiązka popularnonaukowa..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Test poszedł tak sobie. Czasu nie starczyło, to fakt. Nie byłam pewna tylko kiedy ujawnia się podmiot w wierszu. http://vigitas.files.wordpress.com/2012/10/sayaka.jpg Życzę wszystkim najlepszych wyników, mimo wszystkich trudności! :3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak było to ze 4670 to trzeba bylo zamienic na dm ? bo ja zamienilam i mi wyszlo 467000l
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karolina napisał:
a z tym szyfrem jak ? odp. była że 2 ? a ten Jurek to miał teraz zmywanie w czwartek ? i jeszcze, jaka Wam godzina wyszła w tym 17 - 17:07 czy 16:59 ??? a ten tekst o tej Modrzejowej czy coś takiego to był historyczny czy popularnonaukowy czy jakiś tam inny ??
Więc mi wyszło 5 bo: liczba miała być podzielna przez 9 a 4 2 ? 7 dawało 13 i jeszcze 5 to dawało 18, a liczba jest podzielna przez 9 jeśli się doda jej wszystkie liczby i to jest podzielne przez 9. Tak Jurek zmywał w czwartek. Prznajmniej mi tak wyszło. Tekst nie mógłbyć historyczny i słownik odpadał bo takiego nie ma więc popularnonaukowy, tak mi się wydaje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahahha o 5 bo też się na początku potknęłam xD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
6-klasistka napisał:
a ja zaznaczyłam ksiązka popularnonaukowa..
ja też
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 27

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...